W pokorze i skromności

„Uświęcone życie” (cz. V)

W pokorze i skromności

„Umarliście bowiem, a życie wasze jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu” [Kol. 3:3]

Ci, którzy zadają sobie trud, by zwracać uwagę otoczenia na swoje dobre uczynki, stale mówiąc o swoim bezgrzesznym stanie, usiłując ukazać swoje religijne osiągnięcia, oszukują tylko w ten sposób swoje dusze. Zdrowy człowiek, który zdolny jest do podążania za powołaniem swego życia i który dzień po dniu idzie do pracy duchowo i fizycznie mocny, nie pragnie zwracać uwagi każdego napotkanego człowieka na prawidłowe funkcjonowanie swego ciała. Zdrowie i siła są naturalnymi cechami jego życia i stąd prawie nie zdaje sobie sprawy z tego, że cieszy się takim dobrodziejstwem.

Dokładnie tak jest z prawdziwie sprawiedliwym człowiekiem. Nie jest świadomy swojej dobroci i pobożności. Zasada pobożności stała się źródłem jego życia i postępowaniem. Przynoszenie owoców Ducha jest dla niego właśnie tak naturalne, jak rodzenie fig przez figowe drzewo, lub wyrastanie róż z różanego krzewu. Jego życie jest tak całkowicie przepojone miłością do Boga i braci i sióstr, że spełnia uczynki Chrystusa z ochoczym sercem.

Wszyscy, którzy znajdują się pod jego wpływem, dostrzegają piękno i aromat jego chrześcijańskiego życia, podczas gdy on sam nie jest tego świadomy, gdyż jest to zgodne z jego zwyczajami i przyzwyczajeniami. Modli się o Boże światło i uwielbia w nim kroczyć. Jego pokarmem i napojem jest spełnianie woli jego niebieskiego Ojca. Jego życie jest ukryte wraz z Chrystusem w Bogu, jednak nie przechwala się tym, ani wydaje się tego świadomy. Bóg raduje się z tych, którzy są pokorni i skromni, którzy podążają dokładnie śladami Mistrza.

Ellen G. White
tłumaczenie własne

Zachęcam do dalszej lektury tej książki poza Dobrą Nowiną.

Znajdziecie ją w języku angielskim („Sanctified Life”), a być może niedługo także polskim w internecie.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s